Szkoła Języków Obcych OMNIBUS powstała dzięki połączeniu pasji i rzetelności. Jako jedna z pierwszych szkół językowych w Poznaniu rozpoczęła działalność w 1988 roku na Osiedlu Orła Białego (wówczas Osiedle ZMP). Już po roku siedziba szkoły została zlokalizowana w samym centrum Poznania – na Placu Wolności, gdzie funkcjonuje do dnia dzisiejszego, a kursy prowadzone były w wielu punktach, praktycznie w każdej dzielnicy miasta. Po kilku latach SJO OMNIBUS zgromadziła w swojej kadrze wybitnych filologią z wyróżniającymi się umiejętnościami dydaktycznymi. Kilkoro z nich jest z nami do dzisiaj i stanowi trzon standardów reprezentowanych na kursach.

Lata 90-te to prężny rozwój – 4 tysięcy kursantów rocznie i ścisła współpraca z księgarniami OMNIBUS.

Od 1997 roku działamy jako Centrum Egzaminacyjne Goethe-Institut z uprawnieniami do przeprowadzania egzaminów ogólnych i specjalistycznych z języka niemieckiego na wszystkich poziomach zaawansowania od A1 do C2.

W latach 2000-2015 przyznaliśmy 30 bezpłatnych stypendiów językowych dla najlepszych Kursantów SJO OMNIBUS (kursy roczne i 4-tygodniowe wyjazdy do DE).

W 1997 roku rozpoczęliśmy współpracę z VW –Poznań, którą kontynuujemy do dziś tworząc autorskie projekty standaryzacji szkoleń w korporacji, audytu, rzetelnego pomiaru efektywności kursów językowych w firmie.

Uzyskana w 2008 roku akredytacja Kuratorium Oświaty potwierdza wysokie standardy prowadzonych kursów.

Kolejne lata przynosiły ze sobą nowe wyzwania w postaci: stworzenia oferty kursów online, przez skypa i blended-learning.

W latach 2011-2013 współpracowaliśmy z Urzędem Marszałkowski w Poznaniu sponsorując kurs językowy w ramach akcji Poznań Przyciąga Najlepszych.

Od 2012 roku zmieniliśmy lokalizacje sal lekcyjnych na ul. Towarową 35 w Poznaniu. Sekretariat Szkoły pozostał niezmiennie w biurze przy pl. Wolności 5.

Od 2011 roku uczestniczymy w programie Addvantage firmowanym przez British Council dla szkół językowych prowadzących kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge ESOL.

Od 2016 współpracujemy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli przeprowadzając tematyczne seminaria dla nauczycieli germanistów.

Nasza historia to w dużej części postacie lektorów, którzy stanowią jej trzon.
Warto przy tej okazji wspomnieć mi.n. o znanych szerokiej rzeszy naszych Kursantów Lektorach:

Pani Hannie Śliżewskiej – metodyka, egzaminator, osoba odpowiedzialna za kontakty z Goethe-Institut, lektor. Współpracuje tylko z SJO OMNIBUS od 1994 roku, prowadzi kursy na poziomach B1-C2. Charyzmatyczna osobowość, ogromna wiedza, lata doświadczeń i szkoleń. Dla dociekliwych: facebook.com/szkola.omnibus

Pan Marek Frątczak – lektor, egzaminator maturalny, zastępca metodyka. Współpracuje tylko z SJO OMNIBUS od 1991 roku. Specjalista od grup egzaminacyjnych – FCE, CAE. Człowiek o wyjątkowej osobowości, urodzony dydaktyk. Urzekające poczucie humoru.

Pani Klaudia Woźniak – metodyk, lektor. Współpracuje tylko z SJO OMNIBUS od 2005 roku. Dynamiczna osobowość, świetny specjalista od kursów w firmach, konwersacjach. Ogromne doświadczenie dydaktyczne oraz wiedza merytoryczna na temat nauki języków. Współautorka projektu standaryzacji kursów korporacyjnych i systemu motywacyjnego kierowanych na szkolenia pracowników.

Przez wszystkie lata funkcjonowania szkoły wspieramy zatrudnianych lektorów w rozwoju poprzez oferowania różnego rodzaju szkoleń zewnętrznych i wewnętrznych. Działania te zaowocowały udziałem naszych lektorów w około kilkuset szkoleniach.

Łączymy rzetelność z jakością mając jako cel – efektywnie nauczyć języka obcego. To wyzwanie podejmujemy niezmiennie od prawie 30 lat.